O czym pisze Kathy Reichs?

Kości nie kłamią” to 17 tom cyklu Temperance Brennan, autorka przywraca w nim postać Anique Pomerleau – nieobliczalnej kobiety porywającej i mordującej dziewczynki w Kanadzie, na którą niegdyś organy ścigania oraz doktor Brennan i detektyw Andrew Ryan zastawili pułapkę, z której niestety kobieta zdołała się wymknąć. Ucieczka seryjnej morderczyni przyczyniła się tym samym do ogromnej porażki pani antropolog i Ryana. Pewnego dnia Brennan dostaje wezwanie z Archiwum X w Charlotte, aby spotkała się ze śledczym, pracującym w strefie operacyjnej położonej w znacznej odległości od miejscowości spotkania. Okazuje się, że powodem wezwania są niewyjaśnione zabójstwa dwójki dzieci, do których doszło w Vermoncie oraz Karolinie Północnej w Stanach Zjednoczonych. Niedługo później znika kolejne dziecko i nic nie zapowiada tego, aby terroryzowanie Stanów Zjednoczonych przez psychopatkę – Anique Pomerleau miało ustąpić. Temperance Brennan będzie starała się wykorzystać otrzymaną po raz kolejny od losu szansę na schwytanie nieobliczalnej terrorystki, jednak tym razem otrzyma pomoc od kogoś z najbliższego otoczenia.

Poprzednie tomy z cyklu Temperance Brennan to: “Déjà Dead”/”Zapach śmierci”, “Śmierć za dnia”/”Dzień śmierci”, “Śmiertelne decyzje”, “Zabójcza podróż”, “Pogrzebane tajemnice”, “Nagie kości”, “Poniedziałkowa żałoba”, “Starożytne kości”, “Okruchy śmierci”, “Kości w proch”, “Diabelskie kości”, “206 kości”, “Kości pająka”, “Z krwi i kości”, “Kości są wieczne”, “Kości zaginionych”, natomiast tomy, które wyszły po “Kości nie kłamią” to: “Kości mówią” oraz nieprzetłumaczone jeszcze na język polski “A Conspiracy of Bones”. W serii swoich książek Kathy Reichs opisuje metody jakimi posługują się antropolodzy oraz jakie czynniki mają wpływ na rozwiązanie zagadek kryminalnych. Istotnym elementem jej twórczości jest także poruszanie w każdej książce problemów współczesnego świata.

Dlaczego Kathy Reichs pisze książki oparte o antropologię kryminalistyczną?

Kathy Reichs, a właściwie Kathleen Joan „Kathy” Reichs to amerykańska antropolog kliniczna oraz pisarka, dlatego w swoich książkach porusza tematy antropologi klinicznej, medycyny sądowej oraz ontogenezy. Jej ekspertyzy uznawane są przez Canadian National Police Services Advirsory Board. Pracowała w Rwandzie oraz doglądała prac przy ekshumacji zwłok w Gwatemali, była także członkiem zespołu do prac badawczych i ekshumacyjnych po ataku na World Trade Center. Obecnie Reich wykłada na uniwersytecie w Charlotte w Karolinie Północnej.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com